15.03.2018
До дня українського добровольця нагородили гвардійців батальйону ім. Кульчицького

До Дня українського добровольця у військовій частині 3066 Національної гвардії  України відбулося вшанування загиблих бійців АТО, покладання квітів до меморіалу та нагородження добровольців 1-го батальйону оперативного призначення імені Героя України генерала Сергія Кульчицького.

 

У музеї військової частини самооборонівець, доброволець батальйону Микола Пастушок (Пісня) згадуючи своїх побратимів сказав:

 

«Ми (добровольці)  першими зрозуміли, що це війна. Усі мають різне минуле, різні професії та мрії… Але й досі виконуємо завдання в АТО, тільки раніше ми мали лише уявлення про бій, а зараз в цьому ми професіонали», - розповідає він.

 

Військовослужбовці гвардії з «Кульчицького» – це перший і єдиний добровольчий батальйон, який 14 березня 2014 року виїхав в навчальний центр Нацгвардії в Нові Петрівці, аби освоїти головні та перші правила війни, та стати на захист держави.

 

Згадуючи ті події, звертаючись до військовослужбовців Голова Верховної Ради Андрій Парубій сказав:

 

«Вітаю вас! Я пригадую цей день чотири роки тому і розумію, що він вплинув на нашу історію. В ті дні хлопці з  36-ї сотні не поїхали додому, говорячи, що якщо не будуть створені загони, то зупинятимуть ворога голіруч. Надто сміливі, вони дали поштовх творення сучасної  історії,  вони дали українцям дух,  перед яким падали російські найманці».

 

Своєю чергою, Міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков відмітив:

 

«Своїми діями, своєю рішучістю ви захистили Україну, ви щит усієї цивілізованої Європи.»

 

Від імені командування Національної гвардії України генерал - лейтенант Микола Балан також побажав сил і перемоги гвардійцям, привітав зі святом всіх тих, хто перший добровільно пішов на фронт.

 

Гвардійці-добровольці отримали також заохочення відповідно до наказу командувача Національної гвардії генерал - полковника Юрія Аллерова.

 

 «Добровольці це елітна категорія людей, які за покликом серця йдуть туди, де немає гарантії, що вони повернуться», - підсумовував заступник командувача НГУ генерал-лейтенант Микола Балан.