09.07.2018
Фестиваль козацької сили і духу - Холодний Яр

 

З 6 по 8 липня, три незабутні дні потужної патріотичної музики, гутірки за участю лідерів націоналістичних рухів, митців, воїнів та волонтерів, одним із організаторів «Фестивалю нескореної Nації Холодний Яр» є ГО «Самооборона Майдану».

Тисячі українців з'їхалися до Холодного Яру на Черкащині. У місці козацької сили і духу, справжніх патріотів, в четвертий раз зібрав фестиваль нескореної Nаціі. Учасники спілкувалися з письменниками, дискутували з лідерами громадської думки, зустрічалися із учасниками бойових дій, на заході був присутній  заступник керівника ГО «Самооборона Майдану» Микола Величкович, який розказав про створення добровольчих батальйонів після Майдану, про законопроект  дозволу на використання короткоствольної зброї одним з авторів якого він є, про долю добровольців після АТО та інше. 

«Фестиваль нескореної Nації Холодний Яр» безкоштовний, однак на заході відбувався благодійний збір коштів з метою  придбання тренажера для реабілітаційного центру Братів Кузьміних для учасників бойових дій.

Протягом трьох днів тут проходили ярмарки інтелектуальні бесіди, навчання різним ремеслам, спорт і релакс вечорами під пісні улюблених українських гуртів.

Лунали чудові пісні Руслана Лоцман, Motanka, От Вінта!, DjTapolsky, В моїй голові, Спека, КораЛЛі, Чумацький Шлях, Тінь Сонця, Христина Панасюк, MniShek, Гуляйгород GG, КАРНА, Кому Вниз.

 

На фестивалі можна було побачити виставку від Українського інституту національної пам’яті, велосипедні екскурсії, майстер-класи від народних майстрів, релакс-галявина для учасників російсько-української війни, гутіркова галявина  де можна було почути виступи та задати запитання, виступали: музиканти, художники, письменники,  народні депутати, громадські активісти, мовознавці, бійці АТО та інші. 

 

 

 

 

 

Заступник керівника ГО «Самооборона Майдану», народний депутат  України Величкович Микола, який виступав на гутірковій галявині та спілкувався з учасниками фестивалю, бійцями, інвалідами АТО, відповідав на питання громадськості та розказав про Майдан на якому перебував з першого дня і до кінця, про призначення його після Майдану заступником Міністра внутрішніх справ в лютому 2014 року, коли треба було тримати ситуацію під контролем і вони її втримали створивши добровольчі батальйони:

 

"В березні місяці, коли Росія захопила Крим і почались події на сході постало питання що робити, коли силові органи паралізованні, зрадили присягу, було прийнято рішення залучити до захисту країни людей з Майдану, спочатку - це було як залучення до Національної гвардії, 13 березня  2014 року був прийнятий закон про національну гвардію, тоді 14 березня 500 самооборонівців поїхали в Нові Петрівці на військові тренування, а після цього в АТО. Тому 14 березня в Україні святкують День українського добровольця." 

 

14 квітня 2014 року  було створено  38 діючих підрозділів добровольців, багато хто з хлопців  не мали військової підготовки, але  мали  сильне бажання захистити свою землю від ворога.

 

"Один із прикладів, дзвонить мені наш самооборонівець, сотник 18 сотні Соляр Володя (Соляр, батальйон Айдар), каже що нас оточують сєпари, а в нас на всю групу кілька рушниць, якраз був на нараді з Андрієм Левусом та керівником ГО "Самооборони Майдану" Андрієм Парубієм,  третя година ночі, дзвонимо до Коваля (тоді Міністр оборони), треба зброя, інакше наші загинуть, через годину їм скидають зброю на "вертушках", таким чином вони залишились живими. Перші дні війни лягли на плечі добровольців і вони втримали країну" - згадує Микола Величкович.

 

Пролунало питання про дозвіл на користування  короткоствольної зброї:

"Я один із авторів  законопроекту в якому передбачено обіг і дозвіл на коротку зброю і вважаю, що наше суспільство дозріло, в нас велика кількість наших громадян які були в АТО та захищали нашу країну і мають право користуватися зброєю."

 

Про долю добровольчих батальйонів зараз:

"Коли ми створювали добровольчі батальйони в 2014 році ми планували що потім вони будуть кузнею чи резервом для наступної поліції. І можна сказати, що частина хлопців яка відслужила, зараз працюють в поліції. Наприклад, Роман Пицків - сотник Майдану, одним з перших пішов в АТО, командир батальйону "Чернігів", який вважається одним із кращих, цей батальйон кидали в такі ситуації, коли дивувся навіть військовий спецназ. Батальойн "Кіровоград" Вячеслав Шевченко, який відслужив на першій лінії, жодного 200-го, на даний момент  займається керівництвом  добробатів. І таких випадків багато, хлопці які були комбатами зараз займають певні позиції. Дехто по стану здоров'я не може служити, комбат батальйону "Львів" Ігор Вольський, це мій товариш з яким я пройшов Майдан, він два рази попадав на міни, але залишився живий."

 

 Піднялось питання про запровадження капіланської служби в МВД:

"Хлопцям важко на війні і капелани їм потрібні, для того щоб зняти  душевну напругу."  

 

 

 

Також Микола Величкович як Перший заступник голови Комітету Верховної Ради України з питань сім'ї, молодіжної політики, спорту та туризму  піднімав питання активної участі наших бійців які зазнали значних травм та мають інвалідність в "Іграх нескорених", де  поранені військовослужбовці та пов'язані з ними ветерани  беруть участь у таких видах спорту як баскетбол на візкахволейбол  та інше.

 

 

Холодний Яр об'єднує однодумців. Як і за часів гайдамаччини, коли боролися за Незалежну українську державу.

 

 

Центральний штаб ГО "Самооборона Майдану"