06.12.2018
Ветерани ОУН і УПА тепер мають статус учасників бойових дій

 

Верховна Рада 6 грудня взяла за основу та ухвалила в цілому законопроект №8519 "Про внесення змін до закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту" щодо посилення соціального захисту учасників боротьби за незалежність України у XX столітті". За документ проголосувало 236 народних депутатів. Законопроект надає статус учасників бойових дій ветеранам Української повстанської армії (УПА) і Організації українських націоналістів (ОУН). 

"Я не випадково поставив цей законопроект першим у блоці безпеки і оборони. Це відновлення історичної справедливості. 
Для мене особисто це має дуже велике значення. Двоє батькових братів — моїх дядьків боролися за Україну у лавах УПА. За що вся сім'я була вислана в Сибір. Наше покоління виховувалося на цій боротьбі. І тому я зробив усе, щоб Парламент цього скликання законодавчо визнав всіх борців за волю України. 
У 2015 році Верховна Рада України своїм рішенням визнала воїнів Української Повстанської Армії — борцями за Незалежність України. 
А тепер Українська Держава, за яку віддавали своє життя кращі сини та доньки України, не лише визнає своїх героїв, а гарантує їм соціальний захист. Тепер усі борці за волю України справедливо визнані державою — учасниками бойових дій з відповідними пільгами. 
Дуже символічно і те, що представляв цей законопроект перед ухваленням син Головного командира УПА Романа Шухевича — Юрій Шухевич. Це — нерозривний зв'язок поколінь борців за Україну. Героям слава!"

 

Андрій Парубій